Зачекайте

Підготовка документів на конкурс

 

Ознайомтеся з короткою ​інструкцією "Як стати фахівцем з питань реформ" або читайте детальну інформацію нижче.

 

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ

 1. копія паспорта громадянина України;
 2. письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби,
 3. резюме у довільній формі;
 4. письмова заява, в якій Ви повідомляєте, що до Вас не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надаєте згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно Вас відповідно до зазначеного Закону;
 5. копію (копії) документа (документів) про освіту;
 6. оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через портал вакансій подається копія такого посвідчення, а оригінал обов'язково пред'являється перед проходженням тестування);
 7. заповнена особова картку встановленого зразка;
 8. декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
 9. заява про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання (на посаду державної служби категорії "А" або "Б").

Зверніть увагу:

 • У разі подання документів для участі у конкурсі особисто або поштою заява, зазначена у пункті 2, пишеться власноручно або з використанням комп'ютерної техніки (із проставленням власноручного підпису), а заява, зазначена у пункті 4, - власноручно.
 • Під час створення електронних документів, які подаються для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС, накладається кваліфікований електронний підпис кандидата.
 • Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, може подавати додаткові документи стосовно досвіду роботи, професійної компетентності і репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).
 • Особа з інвалідністю, яка бажає взяти участь у конкурсі та за наявності підстав потребує розумного пристосування, подає заяву.

 

ДОКУМЕНТ ПРО ОСВІТУ 

Для подання документів на участь у конкурсі потрібно надати скан-копію диплому магістра (спеціаліста) та\чи бакалавра  (молодшого бакалавра) та додатків до дипломів.

Якщо у Вас іноземний диплом про освіту:

Визнання іноземних документів про освіту відбувається в індивідуальному порядку.

Уповноважений визнавати дипломи - Національний інформаційний центр академічної мобільності ENIC UKRAINE.

Документи, які необхідно подати:

 • заява;
 • засвідчені в установленому законодавством порядку копія та переклад українською мовою легалізованого іноземного документа про освіту та додаток до нього;
 • копії документів про попередню (середню, професійну або вищу) освіту за наявності;
 • копії документів, що засвідчують особу заявника.

Попередньо необхідна онлайн-реєстрація на сайті naric.in.ua. Після реєстрації документи необхідно подати особисто або надіслати кур’єром.

Детальну інформацію щодо подачі документів для процедури визнання можна отримати в ДП «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Київ, вул. Павловська, 26/41; тел.: (044) 486 20 43, (044) 486 25 43; на сайтах: www.enic.in.ua, www.naric.in.ua.

 

ПОСВІДЧЕННЯ ПРО ВІЛЬНЕ ВОЛОДІННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ

1. Посвідчення можна отримати, якщо Ви маєте наступні документи:

 • документи державного зразка про повну загальну середню освіту, видані до 2000 року, з оцінкою “5” за складання випускного іспиту з української мови та/або української мови та літератури;

 • документи державного зразка про загальну середню освіту, видані після 2000 року, з балом про підсумкову державну атестацію з української мови не менше 10;

 • диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою “відмінно” за вивчення української мови та/або ділової української мови, української мови за фаховим спрямуванням;

 • диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; за спеціалізацією “Українська мова та література” спеціальності “Філологія”.

Для отримання посвідчення на підставі підтверджуючих документів необхідно:

 • з оригіналом та копією підтверджуючого документу звернутись до уповноваженого вищого навчального закладу, в якому працює атестаційна комісія, та, за рішенням комісії, отримати посвідчення.

2. Посвідчення можна отримати склавши іспит.

Атестація у письмовій формі включає:

- письмове завдання з використанням технологій тестування;

- письмовий переказ тексту з фахових питань.

Атестація в усній формі включає:

- ділову розмову за визначеним сценарієм;

- повідомлення-презентацію на встановлену атестаційною комісією тему.

Кожне тестове запитання має три варіанти відповіді, серед яких правильним є лише один. Кількість тестових завдань становить 25.

Тривалість виконання завдань у письмовій формі (тестове завдання та переказ) становить 60 хвилин.

Тривалість атестації в усній формі для кожного її учасника становить до 45 хвилин, з яких 20 хвилин відводиться на ділову розмову за визначеним сценарієм (у тому числі 5 хвилин на підготовку) та не більше ніж 25 хвилин — на повідомлення-презентацію (у тому числі 15 хвилин на підготовку)

Приклади завдань.

Зверніть увагу, якщо відзнака за володіння українською мовою нижче вказаної - атестація на знання мови є платною.

Уповноважені на видачу посвідчень ВНЗ.

Документи, які необхідно надати:

 • заява;
 • оригінал та копія паспорта громадянина України;
 • оригінал та копії документів про освіту з додатками;
 • оригінал та копія квитанції про оплату послуг.

Для проходження атестації необхідно:

З переліку уповноважених вищих навчальних закладів, розміщених на офіційному веб-сайті НАДС обрати заклад, в якому працюють атестаційні комісії.

Подати заяву, оплатити вартість атестації, прибути в заклад в день проходження атестації та пройти її.

Зверніть увагу, що учасники, які успішно пройшли атестацію, отримують посвідчення протягом 10 календарних днів з дати проходження атестації.

Графік засідань атестаційних комісій в уповноважених вищих навчальних закладах, що здійснюють атестацію осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою розміщено на офіційному сайті НАДС.

 

ДЕКЛАРАЦІЯ

Подання декларацій здійснюється онлайн, з вкористанням ЕЦП,  на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади (участь у конкурсі), якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

З детальною інформацією щодо процедури заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також роз’ясненнями щодо її заповнення можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції у розділі «Декларування» рубрики «Законодавство» підрубрики «Декларація».

Роз'яснення НАДС щодо подання особою, яка бажає взяти участь у конкурсі на зайняття вакантних посад державної служби, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Роз'яснення НАЗК щодо заповнення електронних декларацій 

Інфографіка НАЗК

РОЗ’ЯСНЕННЯ щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю

"Як подати е-декларацію" (онлайн курс Prometheus)

Корисні посилання – "Що і як декларувати?":

http://www.pravda.com.ua/articles/2017/01/31/7133648/

http://www.pravda.com.ua/articles/2017/01/25/7133354/

Додаткове роз'яснення 

 

КВАЛІФІКОВАНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДПИС

Електронний підпис можна отримати в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК). В деяких АЦСК послуга отримання ЕЦП платна, але є і безкоштовні варіанти, наприклад, в АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк». Для цього потрібно бути клієнтом Приватбанку та мати доступ до Приват 24.

Для отримання електронного підпису в найближчому регіональному представництві Державної фіскальної служби України потрібно принести такі документи:

 • заповнену та підписану Реєстраційну картку (для фізичної особи/фізичної особи – підприємця) встановленого зразка із згодою на обробку персональних даних підписувача, у двох примірниках;
 • копію та оригінал ІПН;
 • копію паспорта (копії 1-2 сторінок (3-6 за наявності відміток) та сторінки з відміткою про реєстрацію місця проживання) та оригінал;
 • порожній CD-R або USB-накопичувач для запису електронних ключів у потрібній кількості (для підпису та печатки знадобляться два CD-R або два USB-накопичувачі).

Перелік, контактну інформацію зазначених АЦСК та зразки заповнених заявок дивіться на сайті ЦСК ДФСУ

Детальна інформація  щодо отримання електронного підпису

 

 

ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ

Заявники можуть подавати документи особисто, поштою або онлайн через портал вакансій.

Зверніть увагу, що при створенні електронних документів, що подаються онлайн, відповідно до вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», має використовуватися електронний  цифровий підпис фізичної особи.

-  Копії всіх необхідних документів прикріплюються в електронному вигляді.

-  Заяви подають у електронному вигляді та підтверджують електронним підписом:

1. письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби, до якої додається резюме у довільній формі;

2. письмову заяву, яка б підтверджувала, що до Вас не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та де, Ви надаєте згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно Вас відповідно до зазначеного Закону; (постанова від 16 жовтня 2014 р. № 563 «Деякі питання реалізації Закону України “Про очищення влади».).

3. заповнену особову картку встановленого зразка.

4. складену у довільній формі заяву про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання (на посаду державної служби категорії "А" або "Б").

Важливо! Документи, подані (відправлені) кандидатами до державного органу, який проводить конкурс, не розглядаються у разі:

·        подання їх особисто в останній день строку після закінчення робочого часу;

·        відправлення їх поштою після закінчення строку подання;

·        відправлення їх поштою протягом встановленого строку подання та надходження до державного органу менше ніж за три робочі дні до дати проведення конкурсу.

 

Оновлення державної служби здійснюється відповідно до:

Закону України "Про державну службу"

Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби"

Розпорядження Кабінету Міністрів України - "Про схвалення Концепції запровадження посад фахівців з питань реформ"

Постанова КМУ "Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою"

 

Роз'яснення Національного агентства з питань державної служби

щодо визначення стажу та досвіду роботи осіб, які претендують на зайняття посад фахівців з питань реформ

щодо використання результатів тестування на наявність аналітичних здібностей та здібностей щодо здатності працювати з інформацією

щодо подання особою, яка бажає взяти участь у конкурсі на зайняття вакантних посад державної служби, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

щодо здійснення відеофіксації під час проведення конкурсу на зайняття посад фахівців з питань реформ

щодо участі у конкурсі на зайняття вакантної посади державної служби особи, яка є членом конкурсної комісії

Додаткова інформація

Вимоги стосовно сертифікатів про володіння іноземними мовами

Вимоги щодо подання копій посвідчень громадянина України

Відомості щодо подання особової картки за формою П2ДС

Перелік документів, що підтверджують досвід роботи

Умови подання декларації держслужбовця


На головну

Тестова експлуатація